Dermycin Vucut Çatlaklarına Karşı Krem

0 Yorum (Rate) / Yorum Yaz


Dermycin Vucut Çatlaklarına Karşı Krem


59.00 TL Stok durumu: Mevcut
Adet :

Vücut Çatlak Kremi

DERMYCIN Vücut Çatlaklarına Karşı Etkili Onarıcı & Yenileyici Cilt Bakım Kremi; üstün etkili formül oluşumu ile içeriğinde bulunan ARGAN YAĞI, ALLANTOIN, VİTAMİN B5,VİTAMİN E gibi aktif bileşenleri ve ayrıca KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI, ÇÖREK OTU YAĞI,AYNISEFA YAĞI, ZEYTİNYAĞI, FINDIK YAĞI, BADEM YAĞI, KAKAO YAĞI gibi katkılarıyla; özellikle vücudumuzun karın,bel ve bacak bölgelerinde yoğunlaşan, hamilelik ve hızlı kilo kayıpları gibi nedenlere bağlı çatlak oluşumunu önlemeye yardımcı gerçek cilt bakım kreminiz olacaktır.

Doğru ürün, doğru mecralardan temin edildiği sürece kozmetik ürünlerin uygulama sonuçları bazı örneklerde estetik müdahaleler kadar başarılı olabilmektedir. Bu bağlamda; cilt yüzeyine uygulanan dermokozmetik ürünler yaşlanma sürecini uzatmak için insanlığın hizmetine sunulmuş en önemli bileşenler olmuşlardır.

İçerik

Bu bölümde yer alan içerikler; uzman görüşleri, yazılı ve görsel basından derlemeler şeklinde hazırlanmıştır. Reklam, tanı ve tedavi yönlendirme amacı taşımamaktadır.

ARGAN YAĞI : UNESCO tarafından koruma altına alınan Argan ağacının meyvesinden elde edilir. İçeriğinde oranca zengin Omega 9, Omega 6, yüksek miktarda Vitamin-E aktivitesi olan Alpha-Tocopherol, nadir ve çok değerli steroller (Schottenol, Spinasterol) Squalene, Polifenoller gibi çeşitli bileşikler barındırır. Cildin bağ dokusunu ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği ile elastikiyet kaybını önlemeye yardımcı olur.

ALLANTOIN : Halk arasında salyangoz özü olarak bilinen allantoin; kozmetik olarak karakafes bitkisinden elde edilen, yüksek nemlendirici etkisi ile birlikte cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olan çok amaçlı bir maddedir. Asıl fonksiyonu, hücre çoğalmasını uyarmak ve granülasyon dokusunun yeniden yapılanmasını geliştirmektir.

VİTAMİN B5 : Kimyasal ismi Pantotenic Asit olan D-Panthenol yani B5 vitamini, insan vücudunda depolanmayan, hücre oluşumunda gerekli birçok aktifin biraraya gelmesinde katalizör işlevi görür önemli bir vitamindir. Deri üst tabakasını daha gergin, daha esnek ve daha yumuşak hale getirdiği, deforme olmuş cildin iyileşmesine yardımcı olduğu bilinen en belirgin özelliklerindendir.

VİTAMİN E : Kimyasal ismi Tocopherol Acetate olan vitamin E, yağda çözünen bir antioksidandır, özellikle hücre zarları ve lipoproteinlerde lipid oksidasyonunu önlemede belirleyici rol oynar. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hücre çeperinin korunmasına yardımcı olur.Vitamin B5 gibi kozmetik ürünlerin vazgeçilmez bileşimlerden birini oluşturan vitamin E, zeytinyağında bol miktarda bulunmaktadır.

KAYISI ÇEKİRDEĞİ YAĞI : Üretiminde Türkiye’nin halen birinci sırada yer aldığı kayısı; 9 farklı şeker,18 serbest aminoasit, zengin A vitamini ile yüksek miktarda potasyum, demir ve fosfor içermektedir. Çekirdeğinden elde edilen yağı yaşlanma etkilerine karşı cildi besler, korur ve düzenler. Cilt bozukluklarının ve ileri yaşlarda ortaya çıkan elastikiyet kayıplarının önlenmesine yardımcı olur.

ZEYTİNYAĞI : Ülkemizde endüstrisi son derece gelişmiş olan Zeytinden elde edilen zeytinyağı içeriğinde olein, antioksidan özelliği yüksek olan E vitamini, hidrokarbonlar, linoleik, palmitrik ve steraik asitler, kalsiyum ve demir gibi mineralleri ve A, B1, B2, B3(niacin), D ve K vitaminlerini bulunmaktadır. Cildi nemlendirerek canlandıran, besleyerek yumuşatan ve esnek, pürüzsüz bir görünüm veren hücre yenileyici üstün özelliği ile kozmetolojinin vazgeçilmez bileşenlerden biri olarak yer almaktadır.

AYNISEFA (NERGİS) YAĞI : Literatürde Calendula officinalis adını alan aynısefa çiçeği, antik çağlardan beri kullanılmakta ve bilimsel olarak alternatif tıbbi bitkiler arasında kabul görmektedir. İçeriğinde saponin, karoten,sterol ve flavonit yapıda bileşikler bulunduran aynısefa bitkisi, cildi derinlemesine nemlendirerek canlılığına kavuşmasını sağlar. Doğal savunma mekanizmalarını güçlendiren etkisiyle cildi besler,esnekliğini arttırarak çatlamasını önler.

ÇÖREK OTU YAĞI : Yüzyıllardır birçok derdin dermanı, doğal bir ilaç olarak kullanılmakta olan çörek otu, Nigella Sativa bilimsel adıyla "Kutsanmış Tohum" olarak bilinir. Önemli oranlarda esansiyel yağ asitleri (Omega 3, Omega 6 vs.) ve ayrıca doymamış yağ asitleri (Linolen asidi, alfa linolen asidi ve iç yağı), Eterli yağlar (kofur, nigellon, alfa-pinen vb.), bazı vitaminler (A, B1, B2, B6, C niacin), mineraller (demir, kalsiyum, magnezyum, çinko, potasyum ve selenyum) ve amino asitleri içerir. Cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Hücresel savunmayı güçlendirerek dengeler, meydana gelecek bozulmaları önlemeye yardımcı olarak hücrelerin yenilenmesini hızlandırır.

BADEM YAĞI : Sert çekirdekli meyveler grubuna giren bademin tohumundan elde edilen badem yağıi içeriğinde; az miktarda protein, demir, magnezyum, çinko ve kalsiyumla birlikte yüksek oranda yağ ile A, B, C ve E vitaminleri bulunur. Tarih boyunca güzellik için kullanılmıştır ve cildin elastikiyetini arttırır. Ciltteki hasarı onarmaya yardımcıdır. E vitamini yönünden oldukça zengin olan badem bu özelliği ile cilt kırışıklıklarının ve çatlamalarının azalmasına yardımcıdır.

FINDIK YAĞI : Karadeniz'de 6 bin yıllık geçmişe sahip olan fındığın, ham yağı fındık meyvesinden fiziksel işlemlerle (Soğuk press) elde edilir. İçerisinde yüzde 80 oranında oleik, yüzde 12 oranında linoleik asit, E vitamini, B grubu vitaminler (B1, B2, B6), minerallerden kalsiyum, demir, çinko ve potasyum bulunur. Cildi besler, yumuşatır ve onarır. Hamilelik ve doğum sonrası cilt kırışıklıklarını, çatlaklarını ve deformasyonlarını gidermeye yardımcı olur.

KAKAO YAĞI : Kakaonun özü, tropik Theobroma Cacao ağacından elde edilen tohumlardır. İçerisinde kuvvetli bir uyarıcı olan teobromin adındaki alkaloit vardır. Kakao yağı, çikolata imalatının hammaddesini oluşturur. Cildi nemlendirme ve besleme özelliğine sahiptir. Çatlamaları ve ciltte pullanmaları gidermeye yardımcı olarak kullanılır. Doğum öncesi ve sonrası çatlakları önleyici etkiye sahiptir.

Vücut Çatlakları

Deri Çatlakları cildin aşırı derecede basınçla karşılaştığında yıpranması, derinin altındaki tabakanın yırtılması, deride meydana gelen incelme yada derinin esnekliğinin kaybolmasına bağlı olarak gelişen; cildin yapısının bozulması ve cildin gerilme belirtisi olan bacak, kalça, bel çevresi, göğüs ve diz arkalarında enine ve boyuna oluşan ince beyaz çizgilerdir. Ciltteki bu çatlamanın yaşandığı noktalar bronzlaşmaz ve gözden kaybolmazlar.

Genellikle birkaç cm uzunluğunda ve genişliğinde olan bu çizgilerin rengi; çatlakların derecesine ve yoğunluğuna göre beyazdan morumsu tonlara kadar değişebilir. Ayrıca yine derideki esnemelerin yapısına bağlı olarak çatlaklar sadece renk farklılıkları veya çizgiler şeklinde değil aynı zamanda çukurlaşmış görüntüler şeklinde de oluşabilirler. Ciltteki çatlakların sebepleri; Gebelik ve hamilelik dönemi değişimleri, ergenlik sürecindeki farklılaşmalar, vücut geliştirme çalışmaları, hormon tedavisi, bazı ilaçların yan etkisi, hızlı büyüme ve sık sık kilo alıp verme, aşırı kilolu olmak (obezite), cilt kuruluğu, uzun süreli lokal veya sistemik kortizon kullanımı, deride kolajen miktarını azaltan kortikosteroid hormonlardaki fazlalıklar, derimizi bir arada tutan bağ dokuyu ve cilt unsurlarını olumsuz etkileyen hastaliklar ve genetik faktörler olarak sıralanabilir.

Kullanım Önerisi

Kullanım öncesinde cilt tipinize uygun bir ürün ile cildinizi temizleyiniz ve kuru kalmasına özen gösteriniz. Uygulayacağınız bölgeye DERMYCIN Vücut Çatlaklarına Karşı Etkili Onarıcı & Yenileyici Cilt Bakım Kreminizi dairesel hareketler ve parmak uçlarınızla masaj yaparak sürünüz. Cilt üzerindeki çatlakların oluştuğu bölgenin üzerine ince bir film tabakası halinde uygulayınız. Tamamen emilene kadar devam ediniz. Bu terapiyi sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce olmak üzere günde 2 kez tekrarlamanız ürün etkinliği açısından tavsiye edilmektedir. İçeriğindeki aktiflerin gerçek sonuçlar verebilmesi için düzenli bir uygulama süreci gereklidir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER : Gözlere temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız. Güneş ışığından uzak tutunuz. Çocukların ulaşamayacağı, kuru ve serin yerlerde muhafaza ediniz. Uygulamadan önce alerji testi için tercihen el bileğinizin iç yüzünde deneyiniz. Açık yaralı ya da tıbbi lezyon bulunan bölgelerde kullanmayınız. Beklenmeyen bir etki gördüğünüzde yada yutulduğu takdirde dermatoloğunuza yada ilgili doktora başvurunuz.

5/5

Ürün Hakkında Görüşünü bildir

Bu ürün hakkında yeterli bilgi sahibiyseniz. Yada Satın aldıysanız lütfen değerlendirmede bulunarak diğer kullanıcılara tecrübelerinizi paylaşınız

  1 * 2 * 3 * 4 * 5 *
Fiyat uygunluğu
Kalite Puanı
Sipariş Değerlendirmesi


Image
Sepete Git Siparişi Tamamla

Sepete Git