Dermycin Ayak Çatlaklarına Karşı Krem

0 Yorum (Rate) / Yorum Yaz


Dermycin Ayak Çatlaklarına Karşı Krem


59.00 TL Stok durumu: Mevcut
Adet :

Ayak Çatlak Kremi

DERMYCIN Ayak Çatlaklarına Karşı Etkili Onarıcı & Yenileyici Cilt Bakım Kremi; üstün etkili formül oluşumu ile içeriğinde bulunan ALLANTOIN, VİTAMİN B5, VİTAMİN E gibi aktif bileşenleri, AYNISEFA YAĞI, ZEYTİNYAĞI gibi katkılarıyla özellikle ayak topuk bölgesinde oluşan çatlak oluşumlarını önlemeye yardımcı gerçek ayak bakım kreminiz olacaktır. Cildin yüzeyindeki ölü derinin yumuşaması ve alt tabakadaki yeni oluşan derinin beslenmesi açısından gerekli bileşemlere sahip yapıdadır. Topuk bölgesinin tekrar canlanmasını ve doğal görünümüne kavuşmasını destekler.

*Ayak bakım peeling ürünü ile uygulanması cilde elastikiyet ve yumuşaklık kazandırmak adına oldukça olumlu neticeler vermektedir.

Çatlayan topukların düzelmesi için nemlendirici kozmetik kremler genellikle yeterli olmaktadır. Ancak bu kremleri düzenli olarak ve özellikle banyodan sonra kullanılması faydalı olacaktır. Daha derin ve kanamalı çatlaklar için doktorunuzun önerdiği kremleri yada tedavi yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Doğru ürün, doğru mecralardan temin edildiği sürece kozmetik ürünlerin uygulama sonuçları bazı örneklerde estetik müdahaleler kadar başarılı olabilmektedir. Bu bağlamda; cilt yüzeyine uygulanan dermokozmetik ürünler yaşlanma sürecini uzatmak için insanlığın hizmetine sunulmuş en önemli bileşenler olmuşlardır.

 

Ayak Ve Topuk Çatlakları

Bütün gün vücut ağırlığımızı kaldırmak zorunda olan ayaklarımızda en sık rastlanan problemlerden biri olan topuk çatlaklarına kadın ve erkek fark etmeden birçok insanda rastlanılmaktadır. Özellikle 35-40 lı yaşların üstündeki birçok kişi bu problem ile karşı karşıya kalmaktadır. Topuk çatlakları ilk başlarda bireye estetik açıdan rahatsızlık verirken, herhangi bir sorun çıkarmıyor gibi görünse de; ileri aşamalarda çatlamış ve yarılmış topuklar ağrı ve acı vermeye başlarlar. Daha ileri zamanlarda yürümenize bile engel olabilirler. Ayaklar, vücudun diğer alanlarına göre çevre ile daha fazla ilişkili olduklarından, enfeksiyon riski daha yüksektir. Özellikle çatlaklar bulunduğunda mikroorganizmalara kolaylıkla giriş kapısı oluşturur ve bacak derisinde kızarıklık, şişlik, ağrı ile seyreden bir bakteri enfeksiyonuna neden olabilir.

Uzun süre ayakta kalınması gereken işlerde çalışmak; fazla kilolar; arkası açık ayakkabı kullanımı; cilt kuruluğuna yol açan bazı sağlık sorunları; egzama gibi cilt sorunları; ayakların hava almasını engelleyecek çorap ve ayakkabı kullanmak; uzun sureli terlik kullanımı ve çıplak ayak ile gezmek ayak ve topuk çatlaklarına neden olabilecek başlıca fonksiyonlardır. Topukların çatlamasını engellemek ve ayak derisinin kurumasını önlemek için yapabileceğiniz en iyi uygulama düzenli olarak bakım yapmaktır. Cildin üzerindeki ölü deriyi almak (peeling yapmak ya da ayak törpüsü vs. kullanmak); yağ bazlı bir kozmetik nemlendirici kullanmak, ayakların hava almasını engelleyecek çorap ve ayakkabılar kullanmamak, evde bile olsa çıplak ayak gezmemek bu anlamdaki tedbirler olarak sıralanabilir. Ayrıca topuklarda çatlamaya yol açan basıncı azaltmak ise çatlakların zaman içinde azalmasını sağlar. Bunun için ise; normal yaş ve boyunuza uygun kiloya inmek, eğer ayakta çalışıyorsanız her 30 dakikada bir mola vermek uygun olacaktır. Eğer çatlaklar çok derinse ve oluştuğu bölgelerde kanamaya yol açıyorsa bunun için mutlaka bir cilt doktoruna görünmelisiniz. Bu gibi ileri düzeyde çatlaklar için kullanılan çözümler arasında topuk bölgesine yerleştirilen koruyucular, reçeteli kremler, özel ayakkabılar da bulunmaktadır.

Topuklarda meydana gelen çatlaklar gerek sağlık açısından gerekse estetik açıdan hiç de hoş olmayan bir durumun oluşmasına sebep olur. Kimi zaman çok fazla kuruyan ve ağrılı da olabilen topuk çatlaması ile ilgili tüm bu olumsuzlukların önüne geçmek; topuklarınızdaki çatlak ve yarık tipi oluşumlardan kurtulmak için; topuk çatlak kremleri kullanabilmektedir. Bu tip kremler nemlendirici özelliği, içeriğindeki aktifleri ve bulundurduğu yağlar ile topuk ve ayaklardaki deriyi besleyerek çatlak oluşumunun önlenmesine yardımcı olmaktadırlar.

İçerik

Bu bölümde yer alan içerikler; uzman görüşleri, yazılı ve görsel basından derlemeler şeklinde hazırlanmıştır. Reklam, tanı ve tedavi yönlendirme amacı taşımamaktadır.

ALLANTOIN : Halk arasında salyangoz özü olarak bilinen allantoin; kozmetik olarak karakafes bitkisinden elde edilen, yüksek nemlendirici etkisi ile birlikte cilt dokusunun yenilenmesine yardımcı olan çok amaçlı bir maddedir. Asıl fonksiyonu, hücre çoğalmasını uyarmak ve granülasyon dokusunun yeniden yapılanmasını geliştirmektir.

VİTAMİN B5 : Kimyasal ismi Pantotenic Asit olan D-Panthenol yani B5 vitamini, insan vücudunda depolanmayan, hücre oluşumunda gerekli birçok aktifin biraraya gelmesinde katalizör işlevi görür önemli bir vitamindir. Deri üst tabakasını daha gergin, daha esnek ve daha yumuşak hale getirdiği, deforme olmuş cildin iyileşmesine yardımcı olduğu bilinen en belirgin özelliklerindendir.

VİTAMİN E : Kimyasal ismi Tocopherol Acetate olan vitamin E, yağda çözünen bir antioksidandır, özellikle hücre zarları ve lipoproteinlerde lipid oksidasyonunu önlemede belirleyici rol oynar. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hücre çeperinin korunmasına yardımcı olur.Vitamin B5 gibi kozmetik ürünlerin vazgeçilmez bileşimlerden birini oluşturan vitamin E, zeytinyağında bol miktarda bulunmaktadır.

AYNISEFA (NERGİS) YAĞI : Literatürde Calendula officinalis adını alan aynısefa çiçeği, antik çağlardan beri kullanılmakta ve bilimsel olarak alternatif tıbbi bitkiler arasında kabul görmektedir. İçeriğinde saponin, karoten,sterol ve flavonit yapıda bileşikler bulunduran aynısefa bitkisi, cildi derinlemesine nemlendirerek canlılığına kavuşmasını sağlar. Doğal savunma mekanizmalarını güçlendiren etkisiyle cildi besler,esnekliğini arttırarak çatlamasını önler.

ZEYTİNYAĞI : Ülkemizde endüstrisi son derece gelişmiş olan Zeytinden elde edilen zeytinyağı içeriğinde olein, antioksidan özelliği yüksek olan E vitamini, hidrokarbonlar, linoleik, palmitrik ve steraik asitler, kalsiyum ve demir gibi mineralleri ve A, B1, B2, B3(niacin), D ve K vitaminlerini bulunmaktadır. Cildi nemlendirerek canlandıran, besleyerek yumuşatan ve esnek, pürüzsüz bir görünüm veren hücre yenileyici üstün özelliği ile kozmetolojinin vazgeçilmez bileşenlerden biri olarak yer almaktadır.

Kullanım Önerisi

Kullanım öncesinde cilt tipinize uygun bir ürün ile ayaklarınızı temizleyiniz ve kuru kalmasına özen gösteriniz. Uygulayacağınız bölgeye DERMYCIN Ayak Çatlaklarına Karşı Etkili Onarıcı & Yenileyici Cilt Bakım Kreminizi dairesel hareketler ve parmak uçlarınızla masaj yaparak sürünüz. Topuk üzerindeki çatlakların oluştuğu bölgenin üzerine ince bir film tabakası halinde uygulayınız. Tamamen emilene kadar devam ediniz. Bu terapiyi sabah uyandığınızda ve gece uyumadan önce olmak üzere günde 2 kez tekrarlamanız ürün etkinliği açısından tavsiye edilmektedir. Sürüldüğü andan itibaren cildinizi yumuşatarak etki göstermeye başlayacaktır. İçeriğindeki aktiflerin gerçek sonuçlar verebilmesi için düzenli bir uygulama süreci gereklidir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER : Gözlere temasından kaçınınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız. Güneş ışığından uzak tutunuz. Çocukların ulaşamayacağı, kuru ve serin yerlerde muhafaza ediniz. Uygulamadan önce alerji testi için tercihen el bileğinizin iç yüzünde deneyiniz. Açık yaralı ya da tıbbi lezyon bulunan bölgelerde kullanmayınız. Beklenmeyen bir etki gördüğünüzde yada yutulduğu takdirde ilgili doktora başvurunuz.

5/5

Ürün Hakkında Görüşünü bildir

Bu ürün hakkında yeterli bilgi sahibiyseniz. Yada Satın aldıysanız lütfen değerlendirmede bulunarak diğer kullanıcılara tecrübelerinizi paylaşınız

  1 * 2 * 3 * 4 * 5 *
Fiyat uygunluğu
Kalite Puanı
Sipariş Değerlendirmesi


Image
Sepete Git Siparişi Tamamla

Sepete Git